Soms zijn rechters het niet met elkaar eens. Dit constateert mr Lea Sarkol-Roelofs van Schulinck. Zij schrijft een opinie over een uitspraak van de rechtbank Overijssel. Een gemeente kent geen uren toe voor het schoonmaken van een extra kamer in huis die in gebruik is voor het doen van de administratie. De gemeente vond dat de cliënt deze administratie ook in de woonkamer kon doen.

De rechtbank was het hier niet mee eens. De beredenering van de rechter was dat de gemeente niet mag treden in iemands persoonlijke keuze voor de woninginrichting en het gebruik daarvan. Er zijn echter andere uitspraken van dezelfde rechtbank die in een andere situatie oordeelden dat wel van de cliënt gevraagd kan worden om de woning anders in te richten. In die situatie ging het om het anders inrichten van een bijkeuken om plaats te maken voor een scootmobielstalling.

Lees de opinie van mr. Lea Sarkol-Roelofs van Schulinck.
https://www.schulinck.nl/opinie/herinrichting-van-de-woning-een-sleutel-tot-verbeterde-zelfredzaamheid-binnen-de-wmo

WWZ logo liggend
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.